P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
22.01.2022 - 06:49 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

Obec > Mateřská škola

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

A ještě vánoční nálada

Vloženo: 06.04.18 16:29 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 52715x
Před vánocemi děti viděly jednu zimní pohádku a pak už přišel Ježíšek. Podívejte se, co jsme měli dárků.

Zobraz / Skyj

Beseda s členkami Českého červeného kříže

Vloženo: 06.03.14 18:39 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 57853x
V únoru jsme si s dětmi povídali, co vše známe o lidském těle a o ošetřování zraněných lidí. Některé věci jsme si neuměli fundovaně zodpovědět, a tak jsme si pozvali na besedu odbornice z Červeného kříže. Od nich jsme se hned dozvěděli teoreticky i prakticky, jak si mýt ruce, ošetřit různé rány a zlomeniny, jak zastavit krvácení z nosu a jiné věci. Navzájem jsme si pak zkusili obvázat ruku obinadlem, a dokonce jsme si zkusili masáž srdce. Děti byly pochváleny za spolupráci a znalosti a každý z nich dostal diplom. Podívejte se na fotografie, jak dětem šla první pomoc.

Zobraz / Skyj

Besídka

Vloženo: 08.09.17 16:48 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 56017x
Ke Dni matek si učitelky s dětmi nacvičily pásmo písniček a básniček doplněné tanečky. Děti pak maminkám předaly malé dárečky. Podívejte se na fotografie z této akce.

Zobraz / Skyj

Besídka ke Dni matek

Vloženo: 05.05.13 19:45 - Mgr. Jitka Šimková, Zobrazeno: 54938x
5. května 2013 se na pozvání obecního úřadu a mateřské školy sešli v kulturním domě rodinní příslušníci a přátelé dětí z mateřské školky. Všichni přítomní byli potěšeni milým pásmem básniček, písniček a tanečků, které s dětmi nacvičily paní učitelky. Podívejte se na fotografie, které nám připomenou atmosféru sluncem prozářeného nedělního odpoledne.

Zobraz / Skyj

Cesta za světýlky

Vloženo: 30.11.15 19:44 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 59861x
Podzimní čas přináší hodně přírodního materiálu, s kterým se může tvořit spousta nápaditých výrobků. Také my jsme tohoto využili ve spolupráci se spolkem HUS.V kulturním domě jsme spolu s rodiči měli tvořivý den na téma "dýnáčci" a "bramboráčci". Potom následoval lampiónový průvod, který šel trasou označenou světýlky. V cíli děti našli poklad v podobě svítících náramků a hvězdiček. Nikdo se po cestě neztratil a snad všichni byli s akcí spokojeni.

Zobraz / Skyj

Cukrářka Barborka

Vloženo: 03.01.15 12:28 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 59826x
V pondělí 8. prosince k nám zavítalo divadlo Radost s pohádkou Cukrářka Barborka. Pohádka byla laděna do předvánoční atmosféry a doplněna humorem a písničkami.Všem se pohádka líbila. Podívejte se na foto z představení.

Zobraz / Skyj

Čarodějnice na školní zahradě

Vloženo: 29.04.14 09:25 - Mgr. Jitka Šimková, Zobrazeno: 67977x
Ve středu 30. dubna 2014 od 16 hodin se děti i jejich rodiče na školní zahradě potěšili pohádkou, kterou pro ně připravily paní Lada Lisá a Jitka Smejkalová. Dále nejmenší vyřešili řadu úkolů a soutěží, a pak se už se všichni mohli ohřát u ohýnku a opéci si buřty. Děkujeme oběma maminkám i ostatním, kteří se byť jen svou přítomností podíleli na radostné atmosféře posledního dubnového dne.

Zobraz / Skyj

Čert a Mikuláš v MŠ

Vloženo: 01.12.15 22:34 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 60645x
Do mateřské školy zavítalo divadlo studentů Středního odborného učiliště v Kutné Hoře s pohádkou Červená Karkulka. Pohádka byla doplněna písničkami, do kterých se zapojily i děti. Pak už přišel čert s Mikulášem a andělem. Děti dostaly malý sladký dárek a někteří odvážlivci si dokonce pohladili čerta.Fotografie ukazují, že jsme se vůbec nebáli.

Zobraz / Skyj

Den dětí a pasování dětí na školáky

Vloženo: 26.06.13 14:19 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 57634x
Oslava dne dětí začala opékáním vuřtů. Všem nám moc chutnali.Pak jsme si zahráli na šipkovanou. Pro mnohé děti to byla nová hra, ale brzy se naučily pravidla a všechny děti pomáhaly s hledáním šipek i plněním úkolů. Nakonec je čekal nejtěžší úkol, najít ukrytý poklad. I tento úkol zvládly za chvilku. Pak už je čekalo jen rozdělení pokladu. Každé dítě si mohlo odměny vybrat podle svého rozhodnutí. Odpoledne pak program pokračoval divadlem, které zahrálo pohádku s názvem O koťátku, které zapomnělo mňoukat.Pohádka byla veselá, s řadou písníček a líbila se jak dětem tak rodičům. Na závěr naši předškoláci byli pozváni ke složení zkoušky ze znalostí a k pasování na školáky. Kluci zvládli zkoušku na jedničku a byli dekorováni šerpou a dostali také malou upomínku na mateřskou školu. Takto byli přijati mezi školáky. Den dětí byl u konce a my jsme se rozešli domů.Podívejte se na několik fotografií z průběhu celého dne.

Zobraz / Skyj

Den matek

Vloženo: 02.06.14 17:11 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 55324x
Mateřská škola ve spolupráci s obecním úřadem uspořádala oslavu Dne matek, na které vystoupily děti z MŠ se svým programem.Děti jej zahájily tanečky a pak ukázaly s větší či menší trémou, jaké si připravily básničky a písničky pro maminky.Po předání dárečků si děti se svými maminkami zatančily. Nakonec se všichni občerstvili malým pohoštěním, které zajistil obecní úřad.Podívejte se na hezkou atmosféru tohoto dne na fotografiích Zdenky Rytinové.


 

   1  [2] [3] [4] [5] [6]

Další