P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
22.01.2022 - 06:05 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

Obec > Mateřská škola

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Karneval 2014

Vloženo: 06.03.14 20:01 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 42039x
Únor bývá ve znamení karnevalů. Také ve školce jsme pořádali karneval. Už od rána jsme měli rozesmátou náladu. Hned jsme si vyzdobili školku a zkoušeli si nafouknout balónky. Někdo si už i oblékl masku. Neměli jsme náladu si hrát s hračkami. Všichni se už těšili na karneval, který vypukl po svačině. Od té doby jsme se všichni už jenom smáli. Hráli jsme různé hry, měli jsme soutěže a samozřejmě také tanec. Dokonce přišlo i na papírovou válku, z které měla největší radost naše paní uklízečka. Museli jsme slíbit, že vše dáme do pořádku. Nejraději bychom dováděli až do večera. Všechno ale jednou skončí, a tak jsme museli ukončit i náš karneval. Rozdali jsme si odměny a uklidili si masky, abychom je měli připravené na příští rok. Podívejte se, jak bylo u nás ve školce veselo.

Zobraz / Skyj

Beseda s členkami Českého červeného kříže

Vloženo: 06.03.14 18:39 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 57850x
V únoru jsme si s dětmi povídali, co vše známe o lidském těle a o ošetřování zraněných lidí. Některé věci jsme si neuměli fundovaně zodpovědět, a tak jsme si pozvali na besedu odbornice z Červeného kříže. Od nich jsme se hned dozvěděli teoreticky i prakticky, jak si mýt ruce, ošetřit různé rány a zlomeniny, jak zastavit krvácení z nosu a jiné věci. Navzájem jsme si pak zkusili obvázat ruku obinadlem, a dokonce jsme si zkusili masáž srdce. Děti byly pochváleny za spolupráci a znalosti a každý z nich dostal diplom. Podívejte se na fotografie, jak dětem šla první pomoc.

Zobraz / Skyj

Jaký byl Mikuláš ve školce?

Vloženo: 06.03.14 17:47 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 41616x
Studenti ze SOU v Kutné Hoře přišli v předvánočním čase zahrát dětem v mateřské škole pohádku O Honzovi.Dětem se pohádka moc líbila. Nejen, že si zahrály s herci, ale hlavně se hodně nasmály. Po pohádce pak následovala mikuláššká nadílka. Zavzpomínejte s dětmi nad fotografiemi Zdenky Rytinové a podívejte se, jak byly děti kamarádi i s čertem. Děkujeme pedagogům a studentům SOU za krásnou atmosféru a citlivý přístup k dětem.

Zobraz / Skyj

Divadlo ve školce

Do mateřské školky zavítalo divadlo s pohádkou "Nemocný pejsek". Děti si nejprve zazpívaly úvodní písničku s kašpárkem a pak už pomáhaly kočičce léčit pejska.Zopakovaly si, že léky si nesmí brát samy, že je dobré se otužovat , jíst zdravě a cvičit. Poradily kočičce, jakým telefonním číslem má zavolat sanitku s paní doktorkou Zorkou Horkou. Pohádka nebyla jen poučná, ale byla plná humoru a písniček. Nakonec se děti s kašpárkem i vyfotily. Bohužel velká část dětí pohádku neviděla, protože byly nemocné.Teď si mohou alespoň prohlédnout několik fotografií z pohádky.

Zobraz / Skyj

Jak se líbil lampionový průvod dětem?!

Vloženo: 01.12.13 15:59 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 42829x
Děti ještě dlouho vzpomínaly na všechny postavy, které viděly na cestě za světýlky. Každému se líbila jiná pohádková postava. Někdo vyprávěl o legračním vodníkovi, který je zval do rybníka, jiný zase o kočičce s mašlí. Někomu se zase líbila hvězdička, která s dětmi moc hezky zpívala a všem se vryl do paměti Karkulák. Snad právě proto,že to nebyla tradiční Karkulka. Děti také vzpomínaly na lesní vílu a na usměvavého hejkala, který je provázel celou cestou. A čarodějnice se dětem připomněla i druhý den, kdy jim do školky poslala uvařený kouzelný lektvar z podivných ingrediencí jako je bota nebo krokodýl. Někdo se ho napil s chutí, jiný se zdráhal ho vůbec ochutnat. Ale věřte, nevěřte, byl opravdu kouzelný. Alespoň děti to na sobě poznaly. Děkujeme všem a hlavně paní Lisé a Smejkalové za nápad a realizaci akce. Jen více takovýchto nápadů. Podívejte se na fotografie z fotoaparátu Zdenky Rytinové.

Zobraz / Skyj

Halloween v MŠ

Vloženo: 06.11.13 01:26 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 42425x
Konec října je spojen s halloweenem. Také my jsme si v tomto duchu vyzdobili školku. Podívejte se, zda se nám to povedlo.

Zobraz / Skyj

Divadlo v MŠ

Vloženo: 05.11.13 19:32 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 42294x
Do školky přijelo divadlo. Už jsme ho znali z předchozího představení na konci školního roku. Dnes nám přijelo zahrát o Kašpárkovi a přírodě. Divadlo se nám líbilo, zasmáli jsme se i zazpívali s hejkalem i jezinkami. Hlavně jsme se poučili, jak se v přírodě chovat, jak ji neničit a jak se také chovat jeden k druhému. Podívejte se na ukázku z pohádky v podobě fotografií.

Zobraz / Skyj

Ovocný a zeleninový den

Vloženo: 05.11.13 19:06 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 42946x
Podzim je mimo jiné ve znamení sklizně ovoce a zeleniny. I my jsme si do školky přinesli vše, co se urodilo na zahrádkách i v obchodě. Dokonce jme vše uměli pojmenovat i poznat podle chuti a tak jsme se rozhodli uvařit si něco z přinesených surovin. Jeden den si každý pro sebe vyrobil jednohubky ozdobené zeleninou a pomohl při přípravě zeleninové polévky. Všem krájení zeleniny šlo od ruky a vlastnoručně uvařená polévka moc chutnala. Další den jsme měli chuť na něco sladkého a tak jsme se pustili do výroby štrúdlu jako od maminky. Všichni se chtěli účastnit strouhání, krájení jablíček. Pak nám někteří štrúdl osladili, jiní posypali skořicí a další přidali rozinky a oříšky. Po upečení jsme museli nechat štrúdl vychladnout a tak jsme raději odešli na vycházku. A pak po obědě přišel konečně na řadu náš štrúdl. Byl dobrý, protože jsme si ho připravili úplně sami.Podívejte se na foto, jak jsme šikovní.

Zobraz / Skyj

Výlet na kolech

Vloženo: 27.06.13 13:53 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 43772x
Předškoláci se dohodli s pí učitelkou, že pojedou na výlet na kolech. Jeli do Malého Hlízova a polní cestou až do Starého Kolína. Cestou viděli, jak vysoko dosahovala voda při povodních v Malém Hlízově nebo vodníka hlídajícího ve Starém Kolíně Klejnárku. Cílem bylo náměstí ve Starém Kolíně.Tady si kluci koupili zmrzlinu a doplnili energii ze svých zásob. Po chvilce odpočinku se vydali na zpáteční cestu. Do školky dojeli všichni v pořádku, i když někdo ještě musí jízdu na kole trénovat. Podívejte se na fotografiích, jak se s jízdou na kole vypořádali.

Zobraz / Skyj

Den dětí a pasování dětí na školáky

Vloženo: 26.06.13 14:19 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 57628x
Oslava dne dětí začala opékáním vuřtů. Všem nám moc chutnali.Pak jsme si zahráli na šipkovanou. Pro mnohé děti to byla nová hra, ale brzy se naučily pravidla a všechny děti pomáhaly s hledáním šipek i plněním úkolů. Nakonec je čekal nejtěžší úkol, najít ukrytý poklad. I tento úkol zvládly za chvilku. Pak už je čekalo jen rozdělení pokladu. Každé dítě si mohlo odměny vybrat podle svého rozhodnutí. Odpoledne pak program pokračoval divadlem, které zahrálo pohádku s názvem O koťátku, které zapomnělo mňoukat.Pohádka byla veselá, s řadou písníček a líbila se jak dětem tak rodičům. Na závěr naši předškoláci byli pozváni ke složení zkoušky ze znalostí a k pasování na školáky. Kluci zvládli zkoušku na jedničku a byli dekorováni šerpou a dostali také malou upomínku na mateřskou školu. Takto byli přijati mezi školáky. Den dětí byl u konce a my jsme se rozešli domů.Podívejte se na několik fotografií z průběhu celého dne.


    Předchozí

  [1] [2] [3] [4] [56  [7] [8]

Další