P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
02.12.2021 - 23:46 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

Obec > Mateřská škola

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Výlet do skanzenu v Přerově nad Labem

Vloženo: 05.04.18 16:07 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 46427x
V listopadu děti z MŠ jely na výlet do skanzenu v Přerově nad Labem. Výzdoba ve skanzenu byla již vánoční. Děti tu také mohly vidět čerty a Lucky, které dříve chodily v některých oblastech místo čertů. Nakonec si děti omalovaly a vyzdobily keramický vánoční stromeček. Počasí nám přálo a domů jsme se vrátili všichni v pořádku.Podívejte se na několik fotografií z výletu.

Zobraz / Skyj

Výlet do Perníkové chaloupky

Vloženo: 23.06.14 13:37 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 40290x
4.června se naše mateřská školka vydala na výlet pod Kunětickou horu, kde se nachází Perníková chaloupka. Byli jsme tam prvními návštěvníky toho dne. Děti zde viděly, jak se pečou perníčky, zažily legraci s vousatou ježibabou a dokonce navštívily peklo.Při návratu k autobusu si prohlédly domácí zvířátka a dokonce se zatočily na kolotoči a sklouzly na skluzavce. Pak jsme se už všichni těšili na návrat do školky. Podívejte se na fotografie Jany Maksové.

Zobraz / Skyj

Výlet do ZOO Jihlava

Vloženo: 13.06.13 23:46 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 36571x
Děti z mateřské školy jely 28. května na výlet do ZOO v Jihlavě. Většinu dětí doprovázeli rodiče. Všichni jsme měli strach z počasí, protože několik posledních dnů bylo nepříjemně deštivých. Ale ten den se objevilo sluníčko hned ráno a nám dodalo naději, že dnes pršet nebude. Hodina jízdy autobusem rychle utekla a my jsme byli na místě. Program v ZOO si každý přizpůsobil pro sebe. Někdo se zdržel u dravých ptáků , kde byla ukázka výcviku těchto ptáků. Jiní dali přednost exotickým zvířatům jako jsou tygři, zebry, lamy nebo malé opičky. Jiným se zalíbila babiččina zahrádka s domácími zvířaty. Někteří se nemohli vynadívat na dovádějící lachtany. Všem se pak líbilo dětské hřiště s tobogánem a možností jízdy na čtyřkolce. Čtyři hodiny utekly a my jsme se vraceli domů s novými zážitky. Jak se nám v ZOO líbilo, můžete vidět na fotografiích.

Zobraz / Skyj

Velký slet čarodějnic

Vloženo: 09.05.16 13:37 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 43982x
V pátek v předvečer čarodějnic se na zahradě mateřské školy konal velký slet čarodějnic. Děti si zde pod vedením paní Lisé a kolektivu MŠ mohly vyrobit malé čarodějnice, sníst něco z čarodějnických specialit a samozřejmě si opéct s rodiči buřty. Zatímco rodiče opékali buřty na ohýnku a sebe na sluníčku, děti se vydováděly na průlezkách školní zahrady. Bohužel jsme nespálili čarodějnici vyrobenou dětmi v MŠ. Na našem malém ohýnku by asi těžko shořela a také jsme naší krasavici litovali.Podívejte se na několik fotogrrafií z této akce.

Zobraz / Skyj

Vánoční dílnička v kulturním domě

Vloženo: 20.12.12 17:44 - Mgr. Jitka Šimková, Zobrazeno: 36277x
Řada dětí využila se svými rodiči možnost přijít první adventní neděli 2012 do kulturního domu ozdobit perníčky a vyrobit si vánoční výzdobu pod vedením L. Lisé a J. Smejkalové. Podívejte se na fotografie K. Smejkala. Krásně vyzdobený sál potěšil všechny děti i dospělé, kteří přijali pozvání k občerstvení po rozsvícení vánočního stromu. Poděkování patří všem, kteří se na úžasné vánoční atmosféře podíleli třeba jen tím, že přišli s úsměvem na tváři setkat se se svými spoluobčany.

Zobraz / Skyj

Vánoční besídka

Vloženo: 04.01.12 20:27 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 38648x
Dne 21.12. se rodiče s dětmi sešli v mateřské školce, aby si navodili vánoční atmosféru. Děti nejprve rodičům přednesly zimní a vánoční básně a zazpívaly několik písní. Společně jsme si zazpívali i koledy. Pak děti předaly rodičům dárky,které jsme vyrobili. Všichni už byli příjemně naladěni, a tak jsme si společně připili dětským šampaňským a popřáli hodně zdraví,štěstí a spokojenosti do nového roku. Nakonec děti čekalo malé překvapení v podobě nadílky od Ježíška. Podívejte se,jak se některým dětem od nových hraček domů vůbec nechtělo i když si domů jednu malou hračku mohly odnést.

Zobraz / Skyj

Už umíme jezdit na kole.

Vloženo: 23.06.14 13:47 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 38463x
Týden od 9. června byl ve znamení letních teplot. Proto jsme se dohodli s předškolními dětmi, že se vydáme na výlet na kole a zjistíme, zda umíme jezdit na delší trasu. Všichni ve zkoušce obstáli na jedničku. Na kolách jsme dojeli až do Starého Kolína, kde jsme se zchladili studenou zmrzlinou a zadováděli si na dětském hřišti. Jízda zpět nám šla velice rychle, a tak jsme do školky dorazili jěště dříve, než jsme předpokládali. Proto jsme měli čas si pohrát ještě na školní zahradě. Se svými zážitky jsme se podělili s ostatními dětmi a byli jsme na sebe hrdí, že jsme cestu zvádli bez problémů. To dokumentují i naše fotografie.

Zobraz / Skyj

Seznámení s kytarou 23.5.2017

Vloženo: 18.09.17 16:12 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 39946x
Ve školce byl program zaměřený na seznámení s kytarou. Děti si při kytaře zazpívaly, zatančily, dokonce zabrnkaly na struny. Také se dozvěděly, jak se kytara vyrábí.Podívejte se na několik fotografií z akce.

Zobraz / Skyj

Setkání dětí s myslivci

Vloženo: 04.03.13 18:21 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 35832x
Ve středu 20.února se děti vydaly na vycházku do přírody, kde se setkaly s místními myslivci.Děti nejprve poznávaly zvířata žijící v lese. Pak jim myslivci vysvětlili, jak se starají o zvířata v zimních měsících a ukázali jim praktickou ukázku zakládání potravy do krmelce. Samy mohly zvířátkům dát dobroty, které jim přinesly- jablíčka, mrkev, tvrdý chleba. Nakonec viděly ukázku práce s loveckými psy.Do školky se děti vracely vymrzlý, zablácený ale s novými poznatky a zážitky. Poděkování patří panu Tučkovi, Pazderovi a Beranovi, kteří věnovali svůj čas a uskutečnili tuto ukázku pro děti. V příloze najdete několik fotografií z této akce.

Zobraz / Skyj

Rozsvícení vánočního stromu.

Vloženo: 30.11.15 19:58 - Eva Brůžová, Zobrazeno: 44729x
Tradičně jsme se zúčastnili na akci obce - rozsvícení vánočního stromu. Částečně jsme se podíleli na výzdobě a progamu na akci. Rodiče pak na pohoštění, které tradičně následuje po zazpívání koled našimi dětmi.Akce proběhla v přátelské atmosféře.


    Předchozí

  [12  [3] [4] [5] [6] [7]

Další